Giriş yapmadınız.

#1 2012-03-13 20:29:00

kedicagla
Membre
Gönderen: İstanbul
Kayıtlı: 2011-07-29
İletiler: 1303

Dumanlı Göz Makyajı Yapımı!

(Açık renkle yapılmıştır ve her renkle aynı şekilde yapılabilir) (Günlük kullanım için ideal)
Dumanlı göz makyajında mantık aynı. Sizlere göstereceğim yöntemleri daha koyu veya parlak/mat farlarla uygulayarak akşam için de kullanabilirsiniz. Bana çok koyu siyahlar yakışmıyor, o yüzden şeffaf renklerle yapıyorum dumanlı göz makyajını.

Önce yaptığım dumanlı göz makyajının bitmiş halini görelim:
http://f1203.hizliresim.com/v/f/3hmhc.jpg
Şimdi de farları ve kalemi nasıl sürdüğümü adım adım anlatacağım. Önce gözünüze kapatıcınızı ve far bazınızı uygulamayı unutmayın.

1) Yapacağınız makyajın tonuna göre, beyaz veya gümüş grisi bir far seçin ve bu farı, dar bir fırça ile göz pınarınızın etrafına pıtpıt yaparak sürün. Ben bu makyajda, MAC Satify ve MAC Bon Fete farları karıştırarak göz pınarıma MAC 219 fırça ile uyguladım.

2) Bu aşamadan sonra başka far sürmeden kalem çekmeliyiz çünkü amacımız kalemin buğulu gözükmesi, normal makyajlarda yaptığımız gibi cart durması değil. Üst kirpik dibini takip ederek ve biraz taşırarak çok kalın olmayan biz çizgi çekiyoruz siyah göz kalemiyle. Dilerseniz bu aşamada üst göz içine de kalem çekebilirsiniz. Benim acelem olduğundan üst ve alt göz içini boş bıraktım. Aynı işlemi alt kirpik dibine taşırarak uyguluyoruz. Alt göz içine de hafifçe veya yoğun olarak çekebilirsiniz tercih sizin. Benim gözümün yapısı müsait olmadığından kalemi çok abartmadım, göz altlarınız benimki kadar çukur değilse alta sürdüğünüz kalemi iyice taşırabilirsiniz.

Kalemleri sürdükten sonra bir fırça veya aplikatör yardımıyla dağıtmamız gerekli. Bu aşama çok önemli. Ben yine MAC 219 fırçayı kullanarak. Üste ve alta çektiğim kalemlerin üstünden iki-üç kez fırçayla geçtim. Göz kalemi belli belirsiz, buğulu bir hale gelmeli.

3) Bu aşamada mor bir farı, kaş kemiği hizasına sürdüm. MAC Cavort ve MAC Style Warrior Vibrant Grape farı karıştırarak Inglot 2SS blending brush ile sürdüm. Burada mutlaka farı hafif tutacak bir fırça kullanmalısınız, amacımız farın olabildiği kadar şeffaf olması çünkü.

4) Daha sonra siyah bir farı alıp, kirpik hattını takip ederek şerit halinde uyguluyoruz. Ben ELF far fırçası ile MAC In Awe siyah farı kullanıp, ardından Inglot 2SS fırçamla yumuşattım. Siz daha keskin bir görünüş istiyorsanız siyah farı blending fırçaları ile yumuşatmadan kullanabilirsiniz.

5) Bu adımda yine ELF far fırçası ile, göz pınarının üst kısmını gri bir farla dolduracağız. Ben bu bölgede Estee Lauder Pure Color Mocha Cup isimli farımı kullandım. Dediğim gibi renk tercihi size kalmış, daha koyu renkler de kullanabilirsiniz.

6) Resimde sarı işaretli alana şimdi tekrar 2SS fırçamla siyah far uyguluyorum. Böylece gölgesi daha vurgulu oluyor.

7) Kaş altına beyaz bir far uygulayarak aydınlatıyorum. Ben MAC Satify kullandım, herhangi bir beyaz far kullanabilirsiniz.

8) Alt kirpik dibi altına, düz uçlu ince bir fırçayla (Ben ELF Eyeliner Brush kullandım) siyah ve mor farımızı karıştırarak kalemin dibinden geçiyorum. Dediğim gibi ben çok az tuttum, sizin göz altlarınız daha biçimli ise burayı kalın geçebilirsiniz.

Far kısmı bitti. Kirpiklerinizi kıvırıp, birkaç kat rimelinizi sürmeyi unutmayın!
İşte bitti! Güle güle kullanın!

"Neden, biliyor musun? Ben sana içimi açmıştım."

#2 2012-05-31 17:43:11

Ancien joueur 191yaren191
Invité

Re: Dumanlı Göz Makyajı Yapımı!

Saol canım yaa ben aynen uyguladım harika bişey çıktı saol <3 love

#3 2012-06-30 17:31:27

Ancien joueur meltemxderya
Invité

Re: Dumanlı Göz Makyajı Yapımı!

çok teşekkürler çok iyi bir parlaşım.