Giriş yapmadınız.

#1 2012-08-26 14:48:20

ulf
Membre
Gönderen: Tuğçe
Kayıtlı: 2010-09-01
İletiler: 633

Zayıflamak İsteyenler Buraya:)

Bitkisel karışımlar diyetlerde kilo verdirmenizi hızlandırır..
Aşağıda sizin için hazırlanan diyetlerde kullanabileceğiniz reçeteleri inceleyebilirsiniz.Reçeteler kullanırken şunlara dikkat ediniz:
Reçetelerdeki miktarları kesinlikle aşmayınız
Seçtiğiniz reçeteyi 14 günden fazla kullanmayın
Çabuk zayıflamak için aşırıya kaçmayın
Yavaş yavaş zayıflamayı tercih edin
Her gün , en az 30 dakika yürüyüş yapın
Stresten uzak durun derdi tasayı unutun
Yazın fırsatınız varsa eğer sürekli yüzün.
Yatmadan Önce
• 1 bardak oda sıcaklığında su için
REÇETELER:
REÇETE 1
Malzeme :limon,greyfurt,bal,su Hazırlanışı:3 tane limon ile 2 tane greyfurt,kabukları soyulmadan inci ince kesilir. üzerine, 4 su bardağı su konulur.15 dakika kaynattıktan sonra 3 çorba kaşığı süzme bal ilave edilir.15 dakika daha kaynatıldıktan sonra porselen bir kaba süzün.sabah akşam , birer su bardağı içiniz.
REÇETE 2
Malzeme :limon,şeker,su Hazırlanışı:1 çay bardağı yeni sıkılmış limon suyuna 1 çorba kaşığı su ile 1 kahve kaşığı toz şeker konur.karıştırıldıktan sonra içilir.
REÇETE 3
Malzeme :papatya,limon,su Hazırlanışı:4 bardak kaynak suya,1 çorba kaşığı ufalanmış paptya ve kabukları soyulmadan doğranmış 1 limon konur.6 saat bekletildikten sonra süzülür.saat 10:00,15:00 ‘de birer çay bardağı içilir.
REÇETE 4
Malzeme :atkuyruğu(tilkikuyruğu,zemberekotu),su Hazırlanışı:4 su bardağı kaynak suya 20 gram (1 çorba kaşığı) ufalanmış atkuyruğu konur. yarım saat bekletildikten sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür. saat 10:00,15:00 ve 21:00′de birer çay bardağı içilir.
REÇETE 5
Malzeme :kiraz çöpü, su Hazırlanışı:6 bardak suya 1 çay bardağı dolusu kiraz çöpü konur.12 saat bekletilir. sonra 15 dakika kaynatılır ve yarım saat bekletilir.süzüldükten sonra saat 10:00,15:00 ve 21:00′de birer çay bardağı içilir.
REÇETE 6
Malzeme :biberiye(rosmarinus officinalis),su Hazırlanışı:4 su bardağı saf sirkeye 1 avuç biberiye konur.10 gün bekletildikten sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür.sabah akşam birer çay bardağı içilir.
REÇETE 7
Malzeme :kanavcıotu(adonis vernalis),su Hazırlanışı:1 su bardağı sıcak suya 1 tatlı kaşığı ufalanmış kanavcıotu konur.20 dakika bekletildikten sonra süzülür. günde 3 kere birer çorba kaşığı içilir.
REÇETE 8
Malzeme :kereviz,domates,havuç,su Hazırlanışı:4 bardak suya 2 tane kerviz doğranır.15 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür. suyuna;1 su bardağı yeni sıkılmış domates suyu ile 1 su bardağı yeni sıkılmış havuç suyu konur.saat 10:00,15:00 ve 21:00′de birer çay bardağı içilir.
REÇETE 9
Malzeme :mısır püskülü,su Hazırlanışı:4 bardak suya 3 tutam mısır püskülü konur.15 dakik kaynatıldıktan sonra ince ve temiz bir tülbentten süzülür.günde 3 kere birer su bardağı içilir.
REÇETE 10
Malzeme :ıspanak,mısırözü yağı,su Hazırlanışı:1/2 kg ıspanak iyice temizlendikten sonra 4 bardak suya konup az haşlanır. süzüldükten sonra üzerine 3 çorba kaşığı mısırözü yağı konup yenir.
REÇETE 11
Malzeme :marul tohumu,su Hazırlanışı:4 bardak suya 1 tatlı kaşığı marul tohumu konur.5 dakika kaynatıldıktan sonra süzülür.günde 2 kere birer kahve fincanı içilir.
REÇETE 12
Malzeme :limonsuyu,bal Uygulanışı:
1. hafta, her gün; 1 kahve fincanı limonsuyuna 1 kahve fincanı su ve 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
2. hafta, her gün; 1 çay bardağı limonsuyuna 1 çay bardağı su ile 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
3. hafta, her gün; 1su bardağı limonsuyuna 1su bardağı su ile 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
4. hafta, her gün; 1 çay bardağı limonsuyuna 1 çay bardağı su ile 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
5. hafta, her gün; 1,5 kahve fincanı limonsuyuna 1,5 kahve fincanı su ve 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
6. hafta, her gün; 1 kahve fincanı limonsuyuna 1 kahve fincanı su ve 1 kahve kaşığı süzme bal katılıp içilir.
REÇETE 13
Malzeme :yoğurt, patates Hazırlanışı:10 gün süreyle ,sadece yoğurt ve patates yenir.
REÇETE 14
Malzeme :sarapna(smilax),su Hazırlanışı:1 su bardağı sıcak suya 1 kahve kaşığı ufalanmış saparna konur.5 dakika bekletildikten sonra süzülüp içilir.
REÇETE 15
Malzeme :aslandişi(karahindibâ),su Hazırlanışı:4 bardak suya 4 çorba kaşığı ufalanmış aslandişi kökü konur.10 dakika kaynatıldıktan sonra temiz ve ince bir tülbentten süzülür. sabah akşam birer kahve fincanı içilir.
REÇETE 16
Malzeme :enginar,akdiken(rhamnus),dulavratotu(arctium lappa),ayrıkotu(triticum repens),su Hazırlanışı:4 bardak sıcak suya 1 avuç ufalanmış enginar yaprağı ,1 avuç akdiken çiçeği, 1 avuç dulavratotu yaprağı ve ufalanmış kökü,1 avuç ayrıkotu konur.ağzı kapatıldıktan sonra 1 saat bekletilir. ayrı bir kapta ; 10 su bardağı su kaynatılır. daha önce hazırlanan karışım bu suyun içine süzülür.sonra temiz bir şişeye doldurulur.eritilmek istenen yerler, hergün bu suyla ovulur.
REÇETE 17
Malzeme :deniz yosunu(moss) Hazırlanışı:büyükçe bir kavanozu dolduracak kadar deniz yosunu toplanır.kavanozun ağzı kapalı olduğu halde 1 hafta bekletilir.hergün, bir parça alınıp, eritilmek istenen bölgelere sürülür. 

Alıntıdır...

Son olarak düzenleyen ulf (2012-08-26 14:49:12)

#2 2012-08-28 15:00:19

Ancien joueur fidan2012
Invité

Re: Zayıflamak İsteyenler Buraya:)

bunun kilo almak icin olani yokmu?

#3 2012-08-28 15:29:21

ulf
Membre

Nasıl Kilo Alabilirim?

Kilo almak isteyen ortalama bir insan büyük porsiyonlu ve yüksek kalorili yiyecekler yemelidir. Hafif egzersizler, iştahınızı açılmasını ve yağ yerine kas olarak kilo almanızı sağlar.

• Normalde bir günde tükettiğiniz kaloriden 500 kalori daha fazla tüketerek başlayabilirsiniz. Bazı kişilerin ekstradan yaklaşık 1000 kalori tüketmesi gerekebilir. Gıdaların ambalajındaki besin tablosuna bakarak yiyeceklerin ne kadar kalori içerdiğini öğrenebilirsiniz.

• Gün içinde fırsat buldukça bir şeyler atıştırın.

• Genellikle yüksek kalori içeren gıdaları tüketin.

• Öğünlerde normal porsiyondan daha fazlasını yemeyi deneyin. Eğer iştahsızsanız yüksek kalorili ama küçük porsiyonlu gıdaları daha sık tüketmeye çalışın.

• Yağdaki kalori diğer bütün yiyeceklerdekinden daha fazladır: 1 çay kaşığı yağ 45 kalori içerir. Diyetinize; bitkisel yağlar, yumuşak margarinler, fıstık ezmesi ve avokado eklemek fazla yemek yemeden kalori alabilmenizi sağlar.

Doymuş yağlar yemeyin. Kolestrolünüzü ve diğer zararlı kan yağlarınızı yükseltirler.( günlük süt ürünlerinin tümü, tavuk derisi, sosis, ekşi krema, tereyağı, yağlı et, ve çeşitli işlenmiş atıştırmalık yiyecekler.)

• Yüksek kalorili bir diyet uyguluyor olsanız bile bunu, tam tahıllar, meyve ve sebzeler gibi işlenmemiş karbonhidratlarla ve yağsız süt, derisi ayıklanmış kümes hayvanı eti, balık, yumurta beyazı, fasulye, yağsız biftek gibi yağsız protein ürünleriyle destekleyerek sağlıklı hale getirebilirsiniz.
                                                                                    Alıntıdır..

#4 2012-08-28 16:20:29

Ancien joueur fidan2012
Invité

tesekkur ederim bunlari denicem

#5 2012-08-29 12:37:38

gizligirl
Membre
Kayıtlı: 2011-03-23
İletiler: 10

çok yararlı bilgiler edindik sayende emeğine sağlık teşekkürler :)

Güneşi seviyorum diyorsun güneş açınca gölgeye kaçıyorsun. Yağmuru seviyorum diyorsun yağmur yağınca şemsiyeni açıyorsun. Korkuyorum sevgilim çünkü beni de sevdiğini söylüyorsun!

#6 2012-08-31 14:27:45

ulf
Membre

Önemli değil.

#7 2012-09-08 15:58:07

Ancien joueur 191yaren191
Invité

ramazan bayramında 1 ay içinde 6 kilo verdim :D bnlara ihtiyacım yok ama yinede şu reçete 7 dekini deneyebilrim

#8 2012-09-27 18:42:07

Ancien joueur mng46
Invité

ya benim boyum 160 cm.kilom da 70.tvde sağlık bakanlığının yaptığı reklamdan sonra günde 30 dakika spor yapmaya başladım.çünkü benim vücut kitle indeksim 27 çıktı.benim en az 50 kilo olmam lazım.hatta 45 kilo olmak istiyorum ama çevremdekiler rahatsızlanabilirsin diyor.sınıftan bir arkadaş da obezite.kız yıllardır aynı durumda.bir akrabası gaziantepten zayıflama ilacı almış.doğal bir şeymiş.ve bunu satan doktor da 20 yıldır satışını yapıyormuş.fiyatını söyledi.nutkum uçtu.160 tl!!!!kız almış denemiş.10 günde 4 kilo vermiş.ben de internetten bir şeyler araştırdım.türlü türlü diyetler çıktı karşıma.dukan diyeti diye bir şeye rastladım.milyonlarca satılmış bu diyetin kitabı.Türklerden de kullananlar olmuş.hatta berna laçin bu diyetle kocasına 3 ayda 25 kilo verdirmiş.şahane bir şey.bu dukan diyeti için bloglar falan açılmış.blog yöneticisi kitabı okumadan diyet yapmaya çalışmayın.sonuçları kötü olabilir demiş.ben de gittim kitabını sipariş ettim.babamla beraber uygulayacağız :D sonucu çok merak ediyorum açıkçası.

#9 2013-07-22 22:47:45

bella30bella
Membre
Gönderen: İstanbul
Kayıtlı: 2010-08-24
İletiler: 1324

Ben zaten çok zayıfım :D Senin yazdıkların ise kilo almak için :D O halde dediklerinin tersini yapmalıyım :D Evet teşekkürler teşekkürler :D lol

've already dead in thirty-five minutes

Board footer