Giriş yapmadınız.

#1 2021-02-23 23:53:40

alexndar
Membre
Kayıtlı: 2010-07-19
İletiler: 91

Geçmişten şimdiye

Arkadaşlar muhtemelen siz de benim gibi küçük yaştan beri bu oyundasınız. Bu oyundan tanıdığım kişilerin kaç yaşına geldiğini, ne yaptığını vb çok merak ediyorum. Kısaca oyuna kaç yaşında başladığınızı, unutamadığınız bir anıyı ve şuan kaç yaşında ne yaptığınızı yazmaya ne dersiniz?

Ben başladığımda ya 9 10 yaşındaydım, deli gibi Avril Lavigne ve Katy Perry(tema odam bile var) hayranıydım. Oyunu bir nevi bebek evi gibi evcilik oynamak için kullanıyordum. Şuan 20 yaşındayım. Tıp okuyorum ve eskilere dönmek isteyen bir dönemimdeyim :,)

''Dünyada imkansiz olan tek şey imkansizlıktır.''

#2 2021-03-01 11:47:59

havalibebeim
Membre
Kayıtlı: 2010-10-30
İletiler: 79

Re: Geçmişten şimdiye

unutamadığım olay, ben oyuna başladığımda ohmydollz'a kayıt olmak için gamoplay diye bir siteyi kullanıyorduk. Ve yıllar sonra gamoplay sitesine erişim artık mümkün değildi. Eskiden kaydolmuş oyuncuların hiçbiri tr.ohmydollz'dan oyuna giriş yapamıyorduk. Bu durumun düzeleceğini düşünüp bekledik. ama aradan aylar geçti ve fark ettik ki oyun kurucularının başımıza gelenlerden haberi yok. sonra bikaç kişi birleşip fransız server'ın forumundan yardım istedik. işin komik tarafı ise yazı yazıldıktan birkaç saat sonra artık herkes tr.ohmydollz'dan giriş yapabiliyordu. gerçekten trajikomik bir olay. madem bu işi bu kadar hızlı halledebiliyordunuz, neden tr.ohmydollz sitesini oluşturduğunuz vakit hepimizi transfer etmek yerine bizi yıllarca gamoplay'den girmeye mecbur ettiniz xD Ama neyse, geçti gitti. Bizim en büyük sorunumuz ilgili moderatör eksikliği. Başımıza gelenlerden haber alacak, fransız server ile iletişime geçecek, oyunu tamamıyla Türkçeye çevirecek, activities butonunu düzeltecek (gerçekten çok güzümü tırmalıyor xD) vb. diğer eksikleri giderecek moderatörlere ihtiyacımız var. Eskiden her şey çok güzeldi. Elbette bir moderatör ömrünün sonuna kadar burayla ilgilenemez. Herkesin kendi hayatı var. Ama yeni bir moderatör atasalardı gerçekten iyi olurdu. Şimdilik kendi başımızın çaresine bakmakla yükümlüyüz. İnşallah bir gün yeni moderatör getirirler.

Bir kış gecesinde süzülen kar tanesi gibiydin.

#3 2021-03-09 20:20:52

elif01
Membre
Gönderen: Uzay Boşluğu
Kayıtlı: 2010-08-25
İletiler: 127

Ben de oyuna katıldığımda 9 yaşındaydım şuan 19'um 20'ye gireceğim o zamanlar oyun baya aktifti moderatörler çok ilgileniyordu hepsi gitti onlar gidince diğer oyuncular da hem üniversiteye gittiler hem de evlendikleri için oyunu bıraktılar şu anda pek oyuncu olmadığı için bu serverle çok ilgilenmiyorlar çoğu şey eksik. Oyundaki birinciliklere bakarken hesaptan çıkış yapıyor ya da bazı birincilikleri göstermiyor oh my loft gibi kısımlar gösterilmiyor.

Hayattan çoğumuz bıktık. Çoğumuz çok fazla yıprandık. Fazlasıyla kırıldık. Paramparça olduk. Ama hala tüm kırık parçalara rağmen ayaktayız. Ölmedik.

#4 2021-03-09 22:33:07

ozlem2535
Membre
Kayıtlı: 2010-12-29
İletiler: 14

Çok güzel ve özel bir konu başlığı olmuş gerçekten ben de merak ediyordum :)
Sizler gibi ben de 9-10lu yaşlarda başladım stardoll ile birlikte, bilgisayar ile tanışmadaki ilk aşamamdı o sıralar bilgisayarlar yeni yeni giriyordu hayatımıza.
Ben çok dışarı da oynamayı seven bir çocuk değildim o yüzden sanal arkadaşlarım çoktu :)
Şimdi pek oyuncu kalmamış, benim aklıma da birden düşüverdi yıllar yıllar sonra ohmydollz . şansıma şifremi de hatırlıyormuşum ama ablamınkini açamadık o unutmuş :(
ilk girdiğimde yine bir heyecan oluştu sabırsızlandım neler olmuş bitmiştir 10 yılda dedim, gerilemeye bile gitmiş ne yazık ki :( gerçekten acil moderatör ihtiyacı var buranın her şey ayrı sorun ve bazılarımız parasını harcıyor buraya umarım bir şeyler yapılır..
Her neyse o zamanlar ben de tripkolik ismail yk serdar ortaç dinleyen insanlardandım eğlenceliydim bayağı :D hala öyleyim...dfjkfdjk
Şimdi Bilgisayar mühendisliği okuyorum tam ruhuma göre bir meslek seçimi yaptığımı düşünüyorum^^
hayatımdan ne kadar memnun olsam da dertsiz tasasız o eskilere dönmeyi ben de isterdim
Çok değiştim ama ruhum hala aynı tondadır burada birilerini görmek ne güzel..
Aktif insanlar olarak arkadaş olabilir, birbirini tanımayan insanlar olarak dertlerimizi de dökebiliriz, birimiz bir şarkı önerir diğerimiz film hiç görmeden de anlaşabiliriz bence :)

İçimin uzağında devingen bir sayeyim...

Board footer