Giriş yapmadınız.

#1 2011-07-05 11:02:46

jolibon
Membre
Gönderen: izmir
Kayıtlı: 2009-08-27
İletiler: 73

Allık sürme püfleri

Yanaklarına allık uygulayarak sevimli, vamp ya da doğal bir görüntü yakalamak senin elinde! Taktikleri ve önerileri kaçırma, yanaklarınla tüm dikkatleri topla!

Nasıl seçmeli, nasıl sürmeli?
•    Öncelikle kullandığın allığın ten rengine uygun olmasına özen göstermelisin. Açık tenli ve sarışınsan şeftali tonlarını; buğday tenli ve kumralsan pembeyi; esmersen toprak renklerini tercih edebilirsin.
•    Allık fırçasını yüzüne aşağıdan yukarıya doğru hafif hareketlerle uygulamalısın.
•    “Allık sürdüğüm belli olmasın, yanaklarıma doğal bir pembelik gelsin” diyorsan, fırçayı yüzüne fazla bastırmamalı, küçük darbelerle allığını uygulamalısın.
•    Makyaj yaparken elmacık kemiklerini öne çıkarmak istiyorsan, yanak çukurlarından şakaklarına doğru allığını uygulamalısın.
•    Allığınla rujunun aynı tonlarda olmasına her zaman özen göstermelisin.
•    Yüz hatlarının daha ince ve uzun görünmesini istiyorsan, allık fırçası ile ‘c’ harfi çiziyormuş gibi allığını uygulayabilirsin.
•    Oval yüz tipine sahipsen, elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru allığını uygulaman yüz tipin için en doğru seçim olacaktır.
•    Yüzün genişse, allığını elmacık kemiklerinden şakaklarına doğru “v” şeklinde uygulamalısın.
•    Yüzün köşeli ise, elmacık kemiklerinin üzerine yuvarlak hareketlerle allığını uygulamalısın.
•    Yüzün yuvarlaksa, allığını elmacık kemiklerinin altından şakaklarına doğru sürmeli ve şakaklarının üzerine de uygulamalısın. 
•    Birkaç renk allık kullanıyorsan, renklerin birbirine karışmaması için birkaç allık fırçası kullanmalı veya fırçanı sık sık yıkamalısın.

#2 2011-07-14 18:49:22

Ancien joueur BadeSena
Invité

Re: Allık sürme püfleri

kullanmadığım için sorun yok :))

#3 2011-07-28 15:53:29

stellla
Membre
Kayıtlı: 2009-12-25
İletiler: 3

Teşekkürler   sivilcelerim için allığı elimden düşürmüyorum sende mi öylesin mdr

~~~~~~~~~~~~~^v^~~~~~~~~~~~~~

#4 2012-08-01 16:43:44

Ancien joueur meltemxderya
Invité

Tamam anladık , saol da ...

Ben esmerim. allığıma göre hangi renk ruj kullanabilirim , önerilerin var mı cnm?

#5 2013-07-22 22:51:40

bella30bella
Membre
Gönderen: İstanbul
Kayıtlı: 2010-08-24
İletiler: 1324

meltemxderya yazdı:

Tamam anladık , saol da ...

Ben esmerim. allığıma göre hangi renk ruj kullanabilirim , önerilerin var mı cnm?

Esmersen güzelsin canım lol Ben de esmerim ama allık kullanmıyorum :D

've already dead in thirty-five minutes

#6 2013-08-11 16:21:07

ulf
Membre
Gönderen: Tuğçe
Kayıtlı: 2010-09-01
İletiler: 633

aomd_bisous Sağol

Son olarak düzenleyen ulf (2013-08-11 16:22:10)

Board footer