Giriş yapmadınız.

#1 2011-07-05 11:01:34

jolibon
Membre
Gönderen: izmir
Kayıtlı: 2009-08-27
İletiler: 73

Ürünlere ilk yardım!

Onlarca para verip aldığın makyaj malzemelerine iyi bakıyor musun? Kuruyan maskaraların, kırılan farların varsa ve kremlerinin bozulup bozulmadığını şıp anlamak istiyorsan, bu yazıyı kaçırma! Kırılan, eskiyen makyaj malzemelerini hemen çöpe atmana gerek yok!

Rujun kırıldıysa…
Sıcak havalardan rujun yumuşadı ve orta yerinden kırılıverdi!
Bunu dene: Kopan parçayı bir mendil yardımıyla tutarak altını bir çakmak ile ısıt. Erime noktasına geldiği anda lipglosun içinde kalan diğer parçayla birleştir. Hemen kopmaması için de birkaç saniye bu şekilde bekle. Sonra da ruju, ruj kılıfının içinde fakat ağzı açık bir şekilde buzdolabına koy ve soğumasını bekle. Tamir olmayacak gibiyse, en iyisi kırılan parçayı başka bir lipgloss kabına koymak ve buradan kullanmaya devam etmek.

Açarken kaleminin ucu kırılıyorsa…
Göz veya dudak kaleminin ucunu açarken kırılmasını istemiyorsan, işte önerin…
Bunu dene: Kalemi açmadan önce 15 dakika buzdolabında beklet. Böylece içeriği sertleşen kalemin ucunu daha rahat açabilirsin!

Saç spreyin tıkandıysa…
Saç spreyinin içindeki yapışkan madde, bazen akabilir veya kuruyabilir. Bunun sonucunda da kapağın ucu tıkanır ve spreyi kullanmamız engellenir.
Bunu dene: Spreyi sıktığın ucu buhardan geçirerek yapışkanlı yerlerin yumuşamasını sağla. Sonra bir kürdan ya da kağıt mendille ucundaki deliği güzelce sil ve temizle. Bir daha tıkanmaması için de her kullanımdan sonra sıcak suyun altında tut ve kurula.

Pudran/allığın kırıldıysa…
Toz halinden sıkıştırılan pudralar, en ufak bir çarpmayla hemen kırılabilirler!
Bunu dene: Kırık parçaları pudra kutusunun içinde bir araya getirerek üzerine temizleme losyonu dök. Düz bir bıçak yardımıyla düz olmasını sağla. Sonra kurumaya bırak. Eğer parçalar harita gibi olmuşsa ve birleşmeyecek gibiyse, kalan sağlamları da sen kır ve bir fırça ile toz pudra olarak kullanmaya devam et:)

Farların sertleştiyse…
Göz farlarını uzun süre kullanmadığımızda sertleşip etkilerini kaybediyorlar…
Bunu dene: Bir mendil yardımıyla farın üst yüzeyini hafifçe sil. Eski parlak farının geri geldiğini göreceksin!

Maskaran kuruduysa…
Ağzını iyice kapamadığın için maskaran kurumaya başladı!
Bunu dene: Yapman gereken ilk şey, onu sıcak suya batırmak ve bir süre beklemek. Ayrıca maskara fırçasına iki damla göz kremi sürüp daha sonra yavaş ve yuvarlak hareketlerle fırçayı maskara tüpünün içinde çevirmeyi de deneyebilirsin.

Ojenin kapağı sıkıştıysa…
Ojenin kapağını açmak için Süpermen’in yardımına ihtiyacın yok!
Bunu dene: Sıkışan kapağı önce asetonla sil. Ardından vazelinle kapağın kenarını ov. Kolayca açıldığını göreceksin. Eğer ojen kalınlaştıysa ve rahat sürülmüyorsa, şişeyi sıcak suya oturt ve bir süre bekle. Biraz salladıktan sonra içine dört damla aseton dök.

#2 2011-07-14 18:52:59

Ancien joueur BadeSena
Invité

Re: Ürünlere ilk yardım!

göz kalemi we ruju deniycem

#3 2011-09-18 14:32:50

qwertz12345
Membre
Gönderen: Salzburg-Land
Kayıtlı: 2011-03-01
İletiler: 251

kalem yöntemini denedim ama olmadi.baska  bir öneriniz varmi????

Son olarak düzenleyen qwertz12345 (2011-09-18 14:33:00)

#4 2011-09-25 18:30:07

superboddy33
Membre
Kayıtlı: 2010-08-27
İletiler: 118

Waaaayyys çok güzel omuş ellerine sağluk bibiğiemm!!

Son olarak düzenleyen superboddy33 (2011-10-25 16:09:26)

Jessssiee J

#5 2011-12-22 20:58:16

inva
Membre
Kayıtlı: 2010-11-29
İletiler: 154

denedim makyaj malzemelerimin hepsi yeni geldi:)) yeniler boşa gitti :) good

a href="http://tr.ohmydollz.com/forumtr/viewtopic.php?id=2078">http://tr.ohmydollz.com/forumtr/viewtopic.php?id=2078

#6 2011-12-31 15:01:43

Ancien joueur lilalara
Invité

Mac love aomd_bravo
Hepsini denerim :P

#7 2013-07-23 00:27:39

bella30bella
Membre
Gönderen: İstanbul
Kayıtlı: 2010-08-24
İletiler: 1324